pátek 23. ledna 2015

Medová kavárna, co pohladí po duši

Znáte ten pocit, když někam přijdete úplně poprvé, přesto na Vás dýchne takový pocit bezpečí. Skoro až domova.... To na mně jakmile jsem následovala tuto šipku.


Došla jsem po ní totiž na kouzelné místo. Kde se starosti utápí v medovém cappucinu a pocit naprosté blaženosti stoupá s každým soustem nejlepšího medovníku, který kdy spatřil světlo světa. A šťopička medoviny nalité akorát po včelí prdelku už jen dotvoří takovou nejmedovější tečku ze všech.


Medová kavárna (facebookoková stránka) sídlí v Roztokách, malém městečku hned za Prahou. Vydat se k ní je jednoduché, stačí naskočit na Dejvické na autobus číslo 340, vystoupit na konečné zastávce Roztoky, Levý Hradec a odsud už je to jen co by kamenem dohodil. V sychravém a mrazivém zimním období Vás zahřejí kamna uvnitř, v zimní variantě, kde může s civěním do plápolajícího ohně přemítat, kdy asi nastane jaro a otevřou se brány venkovního posezení. 


Za teplejšího počasí se totiž kavárna přesune na velikou zahradu za domem, kde je plno květin, bylinek a hnedle taky plno úlů, díky kterým se tu pak podávají všechny ty medové dobroty. Zkrátka a dobře taková oáza klidu. 


My tam s přítelem chodíme děsně rádi. Panuje tu totiž vážně moc milá rodinná atmosféra. Cappucino tu má jednu z nejsametovějších pěn a když se nemůžu rozhodnout, jestli mám víc chuť na kafe či horkou čokoládu, už prosím o jedno "levohradecké potěšení" a mám to půl na půl. A jsem nejspokojenější. Navíc jen sousto toho krásně měkoučkého medovníku se skvělým krémem a ušla bych pro další světa kraj...


No a kdo by se mimo toho kavárenského povalování chtěl i trochu pokochat, tak i tomu tohle místo přeje. Kavárna je totiž tak mazaně situována hned cestou k Levém Hradci, prvnímu křesťanskému kostelu u nás. Odkud je taky mimo jiné krásný výhled na údolí kolem Vltavy. No mám to tu zkrátka a dobře fakt ráda. Od ruchu velkoměsta je ve skutečnosti jen skok, ale přitom se zdá být tak vzdálený. A kromě celé té vyzařující pohody celý dojem dotvoří už jen supr káva a nejmilejší majitelé.


No a já tam budu muset zase brzo zavítat a dopřát si svou pravidelnou dávku pohody a pohlazení po duši. A k tomu zvu i Vás, fakt to stojí za to :-)

8 komentářů:

 1. To je krásička!
  Asi se k vám budu muset zase vetřít, ať se tam taky konečně podívám!:)

  OdpovědětVymazat
 2. Kez bych se tam mohla hned zitra zastavit a nejlepe s tebou na kus reci.

  Preji pekny vikend!

  OdpovědětVymazat
 3. Medová kavárna, originální název :)
  Fit Maddie

  OdpovědětVymazat
 4. To vypadá nádherně! Přes Roztoky jezdím vlakem do Prahy, tak budu příště doufat, že mi tam rychlík zastaví :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Už z fotek to působí jako neskutečně milé místečko :))

  OdpovědětVymazat
 6. Hned bych tam vyrazila a medovík mňaaam. :)

  OdpovědětVymazat
 7. Jéé, to je u nás v Roztokách. To je tak super-milé číst o mém městečku na blogu a ještě k tomu o medové kavárně :) Je to báječné místo v úžasné lokalitě.. Slova mi nestačí :)

  OdpovědětVymazat
 8. Ever wanted to get free Twitter Followers?
  Did you know that you can get these AUTOMATICALLY AND TOTALLY FOR FREE by registering on Like 4 Like?

  OdpovědětVymazat

Za každý komentář přijmi můj dík!