úterý 16. září 2014

Ohlédnutí za báječnými prázdninami

A jsou pryč. Mé krásné a sladké prázdniny. Plné výletů, sluncem zalitých dní a nasávání té pohodové atmosféry plnými doušky. A i když jsem se o lecco s Vámi dělila, mám toho stále dost na srdci, co zůstalo nevyřčeno. A já nějak toužím zavzpomínat na ty báječné chvíle, které jsem v létě prožila. A že to stálo za to, to asi nemusím nějak zdůrazňovat, že jo :-)

Tak třeba když jsme vyrazili na takový malý rodinný výlet po okolí. A zamířili si to na zámek v Kostelci nad Orlicí. Toť příjemná procházka parkem.


I brácha je z toho na větvi...


Ideální příležitost vyvětrat pomerančové sako...


A hlavně místní kavárna je ideální místo k poobědvání. Takové masové kuličky tu byly fakt výborné. A třeba sklenka Aperol Spritzu k tomu se šikne...


Pak jsem si taky z plna hrdla vychutnávala Náplavka Street Food Fest. A ať se propadnu do horoucích pekel, jestli ten název komolím. Čert vem název, bylo to tam fajn. Slunce svítilo a já nevěděla, jakou dobrotu dřív ochutnat. Takže jsme společnými silami okusili slavný burger z Black doga, rýžové nudle s krevetami, steak z tuňáka, rilletes, čerstvé zeleninové testoviny, kapří hranolky, cupcaky či makronky.... No prostě tahle akce se povedla :-)


Jooo a s mým milý jsme se taky konečně vydali do Letohradu, do muzea Járy Cimrmana. Jeho divadlo milujeme a návštěva expozice v místním zámku byla více než žádoucí. No a byli jsme nadšeni. Podprsenka paní Šmorancové, autobusta nebo obří zuby moudrosti - to všechno jsme museli zřít.Festivaly mám ráda. Pár už jsem jich navštívila. Ale jestli můžu zvolit ten vůbec nejlepší, Kryštof Kemp by se jím rozhodně stal. Byli jsme ve Svojšicích. No a bylo to skvělé. Jen nám trochu pršelo a byla dost klendra, ale ani tak nám to zážitek nezkazilo. Fakt skvělá organizace, spousta vyžití během celého festivalového dne, hudební program dle mého gusta. A taky spousta skvělého jídla. Za dobrou cenu, podotýkám. I skvělé pivo, Černá Barbora z Ostravaru mi opravdu chutnala. A do toho všeho sexy Ríša. Co víc dodat....


A taky jsme si užívali na oslavách s kamarády. Nechali jsme se hostit grilovaným masem a zeleninou, koupali se v bazénu, čutali do mičudy, olizovali si posolenou ruku a sosali tequilu, ale i kýbl mojita a hráli společenské hry. No není tohle idylka?


Královsky jsem se měla i na nedávné návštěvě Brna. Pozvala mě k sobě totiž má milá Markétka, a tak jsem se rozjela vyplenit zásoby. Tuhé i tekuté. To když jsme večeřeli hummus a dipy s grissiny a bagely. A taky burčák. Nebo snídali krásně voňavé a křupavé croissanty. Okusili místní frozent yogurt, doplňovaly dávku kofeinu nebo se cpali indickými specialitkami co nám síly stačily.


Zkrátka a dobře, tyhle prázdniny se opravdu vyvedli. Dovolená, výlety, snídaně v trávě, orosené sklenky vína se západem slunce, spousta skvělých setkání... Ale na nějaké velké "nostalgičtění" není čas. Věřím, že stejně báječné zážitky budou následovat. Třeba teď, když jsem se usídlila u Prahy. Čeká mě nová škola. Našla jsem si novou brigádu. A obývám nové hnízdečko... Joooo, je toho jistě spousta zajímavého i před námi :-)

Jaké byli ty Vaše, hm? :-)

9 komentářů:

 1. Terezko, ať se ti v novém moc líbí a daří! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Letohrad, croissanty, pončo, aperoly, makronka, Náplavka, medvědí vestička a Ríša (jistě v tom davu:D) ?
  Mé oko je velice potěšeno, hezká to podívaná! :D

  OdpovědětVymazat
 3. Páni, užívala sis na plno, řekla bych :) Super fotečky!

  OdpovědětVymazat
 4. To jsi mela paradni prazdniny! At se ti v novem libi a dari. :) A ten food festival na naplavce vypada moc dobre!
  Ja mam dovolenou pred sebou, ale leto jsem si uzila a vzala si toho nejlepsiho muze. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to je skvělý, že sis prázdniny parádně užila :). Ty moje nebyly nic moc extra, ale aspoň jsem zrelaxovaná a mám dost síly na letošní školní rok :)
  BLOG BY VERU

  OdpovědětVymazat
 6. A o festivalu Foodparade nepíšeš? Nebo jsi to nebyla ty, kdo mi připravoval tu výbornou limonádu? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-) To si piš, že byla :-) Jen už to nebylo tak úplně "prázdninování" a není moc o čem psát, protože tam jsem na nic čas vůbec neměla :-)

   Vymazat
 7. Milá Terezko,

  vidím, že ses měla o prázdninách úžasně. Spousty dobrého jídla a pití, skvělá společnost a báječné zážitky. A tak to má v létě být. Shodou okolností jsem přidala dnes stejný článek, tak budu ráda, když se na něj mrkneš. Přeju, aby stěhování do Prahy vyšlo a s Fílou se vám tam líbilo a pěkně společně žilo (i když o tom vůbec nepochybuju).

  Zdraví,

  Eve.h

  OdpovědětVymazat

Za každý komentář přijmi můj dík!