pondělí 13. května 2013

Míchaná vajíčka trochu jinak

Krásný den!

Při pondělním odpoledni jsem tu s dalším receptovým nákladem, ale žádné obavy, dneska je to vážně jednoduchá fofrakce. To je totiž tak - když jsem tuhle dostala hroznou chuť na míchaná vajíčka, ale nic šizeného, pěkně se vším všudy - s kouskem slaniny, cibulkou a dokonce i hub se mi zachtělo. No tak už už jsem si směs míchala a těšila se, jak si zase po dlouhé době na vajíčkách pošmáknu, ale k dokonalosti chyběl pěkně čerstvý chlebík. Ale absenci pečiva vyřešilo balení listového těsta, stačilo směs šoupnout na něj a už jsem si mohla přikusovat výbornou drobivou baštu ke kupě salátu - chápete, trochu zeleně pro lepší pocit z takové prasácké večeře :-)


Potřebovala jsem:
1 balení chlazeného listového těsta, 5 vajíček, 2 jarní cibulky, hrst sušených hub, pár plátků slaniny, pepř, sůl + salát

Listové těsto jsem rozdělila na 6 částí, propíchala vidličkou a šoupla do trouby předpéct asi na 10 minut na 200°. Mezi tím jsem si slaninu na kostičky vyškvařila, po chvíli přidala cibulku a houby a opékala do křupava. Na závěr jsem přidala vejce a připravila do trochu mazlavějších míchaných vajec. Směs jsem rozprostřela na jednotlivé díly těsta a dala ještě asi na 7 minutek zapéct. No a zbaštila jsem společně se salátem.


No dneska nic zdravého, lehkého, ani náročného, ale hold chuti neporučíš a přece nebudu chuť na slaninu zahánět třeba kusem mrkve, že jo... To si radši půjdu trochu hejbnout zadkem jako právě teď, tak já se zvedám a Vy se mějte krásně! :-)

13 komentářů:

 1. Teeda, ty máš originální nápady! :))

  OdpovědětVymazat
 2. PAne jo, to je fakt skvělý! :))

  OdpovědětVymazat
 3. Náhodou, na vajíčkách není nic prasáckýho!:D
  Vypadá to chutně :)

  OdpovědětVymazat
 4. Mňam ! :)

  gabulka-lovelygirl.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Ty jsi mne pobavila. To musela být bašta.

  OdpovědětVymazat
 6. Nikdy by mě to nenapadlo, ale hned bych to snědla :) houby a vajíčka, to je moje :))

  OdpovědětVymazat
 7. mňam to vypadá moc dobře :-)

  OdpovědětVymazat
 8. zajímavé :) já měla před chvílí klasická míchaná vajíčka :)
  Střípky z mého života

  OdpovědětVymazat
 9. Mňamy, ještě bych si nahoru nastrouhala sýr a bylo by to dokonalé :)

  OdpovědětVymazat
 10. To vypadá moc dobře. :) Tělu neporučíš, řekne si, co žádá. :)

  OdpovědětVymazat
 11. ty jsi skvela:)))mnam hned bych si dala
  http://sienastyle.blogspot.it/

  OdpovědětVymazat
 12. Děláš mi chutě s tím listovým těstem! Já ho mám fakt ráda a už jsem z něj dlouho nic nedělala. A tahle slaná variace se mi moc líbí! Nu asi ho budu muset taky zase koupit :)

  OdpovědětVymazat

Za každý komentář přijmi můj dík!